502 503 188

10 najpopularniejszych zabiegów na twarz – jak medycyna estetyczna pomaga nam dłużej zachować młodość?

sty 3, 2019

Coraz chętniej poddajemy się zabiegom, dzięki którym zachowujemy młody wygląd, poprawiamy stan naszej skóry, korygujemy niedoskonałości, takie jak przebarwienia czy blizny. Jakie zabiegi na skórę twarzy wykonywane są najczęściej i na czym one polegają?  

Nici liftingujące – nici PDO, nici z kwasu hialuronowego i nici polimlekowe

Skóra twarzy jest delikatna i bardzo podatna na zmiany związane z procesami starzenia i nie tylko. Borykamy się zatem ze zmarszczkami, ze wiotką skórą, z opadającymi powiekami, ze zmieniającym się owalem twarzy i z przebarwieniami skórnymi. Niegdyś sposobem na wiotką skórę był lifting – zabieg operacyjny, podczas którego w odpowiedni sposób naciąga się skórę. Obecnie istnieją mniej inwazyjne sposoby na poprawienie sprężystości skóry. Jednym z nich jest zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących. Istnieją różne rodzaje nici – hialuronowe, polimlekowe czy nici PDO. Nici polimlekowe wprowadza się pod skórę za pomocą specjalnych igieł. Skóra się napręża, a dodatkowo wokół nici znacznie wzrasta produkcja kolagenu. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu go pod skórę w sposób imitujący nici chirurgiczne, czyli w sposób liniowy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze, w przeciwieństwie do syntetycznych włókien, z których robione są nici PDO. Zasada ich działania jest bardzo podobna, jak w przypadku dwóch poprzednich nici. Powoli i równomiernie się rozpuszczając, stymulują produkcję kolagenu, którego nasza skóra po 25 roku życia produkuje coraz mniej. Zabieg z nićmi liftingującymi poprawia sprężystość skóry oraz niweluje zmarszczki. Zabieg należy powtarzać cyklicznie – w zależności od rodzaju nici, jakie zastosowano.  

Wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego

Czasami jest też tak, że nasza skóra nie straciła wiele na sprężystości, ale nie podoba nam się kształt twarzy. Najczęstszym problemem są pyzate policzki lub wręcz przeciwnie – wyjątkowo szczupła twarz. Kobiety marzą o pięknie zarysowanych kościach policzkowych. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy poddawać się skomplikowanej operacji, by móc się cieszyć pięknymi, idealnymi policzkami. Wystarczy zabieg wolumetrii twarzy, który najczęściej wykonuje się za pomocą kwasu hialuronowego. Podczas jednego zabiegu można wymodelować kształty całej twarzy – uwypuklić kości policzkowe, podnieść opadające kąciki ust czy zniwelować bruzdy nosowo-wargowe. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, zabieg należy powtarzać raz w roku.  

Botoks – skuteczna walka ze zmarszczkami

Kurze łapki, poprzeczne zmarszczki na czole czy poprzeczne zmarszczki między brwiami (lwie zmarszczki) nie tylko nas postarzają, ale sprawiają także, że wyglądamy surowiej, nieufnie. Zmarszczki górnej partii twarzy zwalczamy za pomocą botoksu. Botoks, czyli toksyna botulinowa (inaczej jad kiełbasiany) jest całkowicie bezpieczną substancją, stosowaną także w okulistyce i neurologii. Również w medycynie estetycznej jego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do redukcji zmarszczek. Za pomocą botoksu zwalcza się także nadpotliwość. A jak działa botoks? Blokuje on połączenia nerwowo-mięśniowe, rozluźniając wybrane partie mięśni i tym samym znacznie zmniejsza napięcie, które powoduje zmarszczki. W dolnych partiach twarzy zmarszczki najczęściej zwalczane są kwasem hialuronowym.  

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jednym z symboli kobiecości są piękne, pełne usta. Sposobów na powiększenie ust jest kilka. Odpowiedni makijaż powiększy je optycznie, można także kupić specjalne pomadki i błyszczki, które chwilowo powiększą usta. Jednak żaden z tych sposobów nie da takiego efektu, jak kwas hialuronowy. Podczas wstrzykiwania go w górną i dolną wargę, specjalista nadaje im odpowiedni kształt – jak w przypadku wolumetrii twarzy. Dzięki temu nasze usta nie tylko się powiększają, ale stają się perfekcyjne. Podkreślony łuk kupidyna, idealna wypukłość sprawiają, że wyglądamy kobieco i zyskujemy pewność siebie.  

Mezoterapia igłowa i lipoza iniekcyjna

Mezoterapia igłowa staje się coraz popularniejsza. Przekonują się do niej nawet te osoby, które niegdyś zarzekały się, że nigdy do gabinetu medycyny estetycznej nie pójdą. W mezoterapii osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się przede wszystkim płytki krwi, dlatego przed zabiegiem pobierana jest krew, którą następnie się odwirowuje. W ten sposób uzyskuje się płytki krwi, które mieszane są także z wyciągiem takich roślin jak algi morskie czy zielona herbata. Preparat, którym wykonuje się mezoterapię, zawiera więc także kompleks witamin A, C, D i E, które wygładzają skórę, poprawiają jej koloryt, a zawarte antyoksydanty w witaminie C zwalczają wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia. Lipoza iniekcyjna polega natomiast na wstrzykiwaniu preparatu przygotowanego na bazie soi, a zabieg ma na celu pozbycie się tzw. drugiego podbródka. Preparat rozbija komórki tłuszczowe, które zbierają się pod brodą nie tylko u osób z nadwagą. Drugi podbródek występuje na wskutek braku ruchu, a często warunkowany jest także genetycznie.  

Lifting termiczny i terapie autoregeneracyjne

Lifting termiczny wykonuje się urządzeniem, które emituje promieniowanie podczerwone. Z kolei promienie te nagrzewają głębokie warstwy skóry, obkurczając włókna kolagenowe. W efekcie skóra staje się gładka i jędrna, a efekt widoczny jest natychmiast. Przez kolejne 6 miesięcy fibroblasty produkują włókna kolagenowe, dzięki czemu efekt dalej jest podtrzymany, a zabieg wystarczy wykonać co pół roku. Terapie autoregeneracyjne polegają na nakłuwaniu odpowiednich partii skóry, w wyniku czego powstają mikrourazy. Skóra otrzymuje sygnał, że potrzebna jest szybka i intensywna regeneracja, dzięki której my cieszymy się wygładzoną, promienną skórą. Zabiegi autoregeneracyjne wykorzystuje się także w leczeniu trądziku, w walce z łysieniem i bliznami.  

Wyzwanie medycyny estetycznej – walka z przebarwieniami. Laser i zabiegi Cosmelan

Jeden z artykułów poświęciliśmy współczesnym wyzwaniom medycyny estetycznej. Jako jedno z nich wymieniliśmy skuteczną walkę z przebarwieniami skórnymi. Zabiegi medycyny skutecznie potrafią je zwalczyć, niestety nadal poszukiwana jest metoda, która pozwoli zapobiegać powstawaniu przebarwień. Całe szczęście przebarwień, które już nas dopadną, możemy się pozbyć. Medycyna estetyczna proponuje między innymi dwuetapowy zabieg Cosmelan. Pierwszy etap wykonuje się w gabinecie i polega on na nałożeniu specjalnej maski. Następnie w domu stosuje się specjalistyczne kremy, które zawierają substancje niwelujące przebarwienia. Przebarwienia, a także rumień na policzkach, który niekiedy prowadzi do powstawania trądziku różowatego, a także blizny czy rozstępy na ciele usuwa się najczęściej za pomocą lasera. Istnieją różnego rodzaju urządzenia, które w gabinetach medycyny estetycznej pozwalają osiągnąć rewelacyjne efekty. Jednym z nich jest laser frakcyjny, który dziurkując mikroskopijnie skórę, doprowadza ją najpierw do złuszczania się skóry przez pierwszy tydzień. Następnie przez 3 do 6 miesięcy fibroblasty produkują duże ilości kolagenu, dzięki któremu nasza skóra odzyskuje sprężystość. Zabieg należy powtórzyć do czterech razy w miesięcznym odstępie.

Kontakt

Dofinansowanie: 731 008 633

Adres

ul.Wolność 2, 01-018 Warszawa