502 503 188

Długi i trudny poród, menopauza oraz fizjologia u niektórych kobiet sprawiają, że budowa narządów intymnych utrudnia współżycie i codzienne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, która oferuje zabiegi poprawiające jakość życia wielu kobietom. Z jakimi problemami ginekologicznymi radzi sobie medycyna estetyczna?

Nieinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej

Większość zabiegów ginekologii estetycznej jest nieinwazyjna. Wykonuje się je za pomocą lasera (innego niż w przypadku zabiegów na twarz i ciało) oraz kaniuli o bardzo wąskiej średnicy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów ginekologii estetycznej jest lifting krocza, na który decydują się kobiety po porodzie. Kobiety rodzące siłami natury, u których konieczne było nacięcie krocza, cierpią na dwa rodzaje przypadłości. Pierwsza z ich wynika z niedostatecznie dokładnego zszycia krocza, w wyniku czego satysfakcja czerpana z seksu jest znacznie mniejsza. Lekarz medycyny estetycznej za pomocą specjalnych nici i haczyków napina mięśnie, zmniejszając ujście pochwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a rekonwalescencja trwa jedynie kilka dni. Natomiast współżycie seksualne możliwe jest po kilku tygodniach od zabiegu.

Dzięki ginekologii estetycznej możliwe jest także usunięcie zrostu po nacięciu krocza. Zrosty sprawiają, że kobiety odczuwają ból podczas siedzenia, kucania, mycia, a uprawianie seksu staje się praktycznie niemożliwe. Plastyka krocza w takich sytuacjach bywa więc konieczna, by codzienne funkcjonowanie nie sprawiało bólu. Laserowa plastyka pochwy u kobiet po okresie menopauzy przywraca elastyczność ścian pochwy, zwiększając satysfakcję seksualną. Dzieje się tak dzięki działaniu wiązki lasera – pobudza ona komórki do produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za sprężystość i napięcie skóry.

Innym nieinwazyjnym zabiegiem jest korekcja przerośniętych mniejszych warg sromowych. Taka budowa narządów wewnętrznych jest nie tylko przyczyną kompleksu wielu kobiet, ale przede wszystkim utrudnia współżycie.

Kwas hialuronowy i botoks w ginekologii estetycznej

Częstym schorzeniem, które leczą lekarze medycyny estetycznej, jest nietrzymanie moczu. Nieinwazyjny, bezpieczny zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej trwa kilkanaście minut. Następnie pacjent spędza w klinice kilka godzin celem obserwacji, po czym wraca do domu. Zabieg botoksem jest bardzo skuteczną metodą leczenia nietrzymania moczu, w określonych przypadkach refundowany przez NFZ, coraz częściej wykonywany również w prywatnych gabinetach medycyny estetycznej.

Zabiegi kwasem hialuronowym polecane są z kolei kobietom, które z upływem czasu zaczynają odczuwać suchość pochwy. Utrata kwasu hialuronowego jest problemem nie tylko estetycznym, ale także ginekologicznym. Brak odpowiedniego nawilżenia pochwy uniemożliwia czerpanie przyjemności podczas seksu. Rewitalizacja ścianek pochwy za pomocą kwasu hialuronowego przynosi ogromną ulgę, zmniejsza także ryzyko infekcji intymnych. Zabieg jest nieinwazyjny, współżycie po nim możliwe jest już cztery godziny po zabiegu, a jego efekty utrzymują się nawet do dwóch lat.

Lipoliza wzgórka łonowego – mezoterapia w ginekologii estetycznej

Nadmiernie uwydatniony wzgórek łonowy to efekt nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej, w tym przypadku właśnie na wzgórku łonowym. Taka budowa ciała powoduje u kobiet poważne kompleksy – całe szczęście problemu pozbędziemy się dzięki mezoterapii. Za pomocą specjalnych, cienkich igieł wprowadzana jest jedna z substancji, która rozbija komórki tłuszczowe. Te następnie odprowadzane są przez krew do wątroby, gdzie ostatecznie podlegają rozkładowi. Zabieg trwa około 15 minut, podczas niego pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort.

Inwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej

Niektóre dolegliwości ginekologiczne wymagają poddaniu się bardziej inwazyjnym zabiegom. Należy do nich clitoroplastyka, czyli plastyka łechtaczki. Zdarza się, że fałdy skórne przykrywają górną część łechtaczki, odpowiedzialną za orgazm łechtaczkowy. Kobiety, które nie odczuwają takiej przyjemności, decydują się clitoroplastykę, która wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a czasami w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Pacjentka wypisywana jest z kliniki dobę po zabiegu.

W naszym Centrum Szkoleniowym dla Lekarzy prowadzimy szkolenia z ginekologii estetycznej:

  • lipoliza wzgórka łonowego
  • kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej
  • osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej
  • laser w ginekologii estetycznej
  • labioplastyka
  • hoodoplastyka
  • vaginoperineeplastyka

Skontaktuj się z nami, poznaj szczegółowy program szkolenia i dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie do szkoleń dla lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej.