Zbyt uwydatniony wzgórek łonowy może być przyczyną dużych kompleksów. Dlatego wśród kobiet zabieg lipolizy wzgórka łonowego zyskuje popularność w błyskawicznym tempie. Ten innowacyjny zabieg ginekologii estetycznej niezmiennie wzbudza ogromne zainteresowanie pacjentek.
U niektórych kobiet nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na wzgórku łonowym pojawia się już w okresie dojrzewania, u innych jest ona skutkiem cesarskiego cięcia lub innego zabiegu. Niekiedy na wzgórku łonowym gromadzi się tak dużo tkanki tłuszczowej, że jest ona widoczna nawet przez ubranie. Panie, które chcą na zawsze pozbyć się wstydliwego problemu, coraz częściej udają się do lekarza ginekologii estetycznej na lipolizę wzgórka łonowego.
Lipoliza wzgórka łonowego – mezoterapia w ginekologii estetycznej
Nadmiaru tkanki tłuszczowej z dowolnej partii naszego ciała możemy pozbyć się za pomocą zabiegu mezoterapii. Lekarz poprzez kaniulę podaje specjalny preparat, który zawiera fosfatydylocholinę lub deoksycholinę. Substancje te rozbijają tkankę tłuszczową w miejscu, w którym został podany preparat. Substancja działa więc miejscowo, nie wpływa na tkankę w innych partiach. Produkt powstały w wyniku rozbicia tkanki tłuszczowej przenika do krwioobiegu, następnie do wątroby, by w końcu trafił do nerek, które usuwają go z organizmu.
Podczas pierwszej wizyty lekarz wskazuje, ile zabiegów będzie potrzebnych, by efekt spełnił oczekiwania pacjentki. Przy mniejszej ilości tkanki tłuszczowej wystarcza seria od 2 do 4 zabiegów. Przerwa między seriami powinna wynosić od 3 do 5 tygodni i również określa ją lekarz podczas pierwszej wizyty.
Lipoliza wzgórka łonowego to zabieg nieinwazyjny, z niewielkim ryzykiem powikłań. Większość pacjentek chwali sobie również brak bólu podczas zabiegu. Lipoliza wzgórka łonowego trwa od 15 do 30 minut, po zabiegu pacjentka pozostaje w klinice na chwilowej obserwacji – najczęściej po godzinie może wrócić do domu. W miejscu podania preparatu może wystąpić zaczerwienie, świąd, obrzęk lub siniaki – objawy te powinny minąć nie później niż piątego dnia po zabiegu.
Przeciwwskazania do lipolizy wzgórka łonowego
Chociaż nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, w tym ginekologii estetycznej, obarczone są niewielkim ryzykiem powikłań, również do ich wykonania występują określone przeciwwskazania. W przypadku lipolizy wzgórka łonowego są nimi: zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby autoimmunologiczne, choroby układu krążenia, ostre choroby wątroby i nerek, ciąża, nieunormowana cukrzyca, nieunormowane choroby tarczycy, duża otyłość. Lekarzy stomatologów i lekarzy innych specjalizacji zapraszany na szkolenia z ginekologii estetycznej – w programie szkoleń podstawowych znajduje się również lipoliza wzgórka łonowego. Jest to zabieg cieszący się coraz większym zainteresowaniem, dlatego warto o niego poszerzyć ofertę w gabinecie medycyny estetycznej.