502 503 188

Plasma IQ to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w profesjonalnym gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej. Jego stosowanie zaleca się wyłącznie odpowiednio przeszkolonym specjalistom, którzy dysponują innymi urządzeniami i potrafią umiejętnie dobrać zabieg dla każdego pacjenta. Na czym polega zabieg Plasma IQ i dlaczego najczęściej zastępuje operacyjną korekcji powiek?

Plasma IQ – co to jest?

Plasma IQ to urządzenie, które działa bez wykorzystania prądu, dzięki czemu z takich zabiegów mogą korzystać osoby z rozrusznikiem serca. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej przykłada igłę urządzenia blisko skóry, ale jej nie dotykając. Między igłą a skórą dochodzi do jonizacji gazów, jakie znajdują się w powietrzu, w wyniku czego powstaje wiązka plazmy o podobnej zawartości ładunków dodatnich i ujemnych. Właściwości plazmy sprawiają, że wiązka nie sięga skóry właściwej, a jedynie naskórka. Plasma IQ wykorzystywana jest do liftingu całej twarzy, w szczególności jednak jej zalety doceniają osoby, które chcą pozbyć się wiotkości powiek i zmarszczek wokół oczu. Wysoce skuteczny laser frakcyjny, którym również wykonuje się nieinwazyjny lifting powiek, często zastępuje się właśnie Plasmą IQ – lekarz powinien dobrać zabieg, który dla pacjenta będzie najmniej inwazyjny i który przyniesie najlepsze efekty.

Plasma IQ – jak przebiega zabieg?

Cały zabieg Plasma IQ trwa godzinę, wliczając znieczulenie. Do zabiegu stosuje się maść znieczulającą, a samo oddziaływanie wiązką plazmy zajmuje około 20 minut. Zabieg jest niezwykle precyzyjny, ponieważ wiązka oddziałuje na naskórek punktowo. W miejscach tych powstają niewielkie strupki, jednak podczas zabiegu nie pojawia się krew. Dlatego pacjent nie musi nosić opatrunków, a zabieg praktycznie nie staje na przeszkodzie do wykonywania obowiązków zawodowych. Jednak po zabiegu Plasma IQ powstają wcześniej wspomniane strupki, a także obrzęk i zaczerwienienie, które znikają najczęściej w ciągu tygodnia.

Plasma IQ – efekty bezinwazyjnego liftingu powiek

Plasma IQ to zabieg, który pozwala pozbyć się wiotkości skóry, która w okolicach oczu prowadzi do opadania powiek. Za pomocą wiązki plazmy walczymy także z kurzymi łapkami, zmarszczkami palacza i brakiem jędrności skóry w okolicy uszu. Efekty zabiegu widoczne są już 3 lub 4 tygodni po zabiegu i często są tak spektakularne, że zabiegu nie trzeba powtarzać w seriach.

Plasma IQ – szkolenia dla lekarzy

Opadające powieki górne i dolne znacząco nas postarzają, a jednocześnie są dość problematyczne w usuwania. Skóra na powiekach jest niezwykle delikatna, dlatego lekarz przeprowadzający wybrany zabieg, musi mieć dużą wiedzę i doświadczenie, by uzyskać odpowiednie efekty. Umiejętny dobór zabiegu, a także sprawne posługiwanie się urządzeniem – w tym przypadku Plasmą IQ – jest niezmiernie ważne ze względu na bliskość oczu. Dlatego na naszych szkoleniach tak dużą uwagę przywiązujemy do diagnostyki.

Zapraszamy na szkolenia dla lekarzy z dermatologii, w ramach których przygotowujemy do wykonywania zabiegów:

  • Plasma IQ
  • HIFU
  • Fale radiowe RF
  • Laser frakcyjny CO2