502 503 188

Najlepsi lekarze medycyny estetycznej nie tylko w sposób bezpieczny przeprowadzają zabiegi, które przynoszą oczekiwane przez pacjentów rezultaty. Od specjalistów wymaga się także efektywnego doradztwa w zakresie doboru zabiegu, a więc właściwej oceny stanu zdrowia pacjenta, a także przeciwdziałania powikłaniom. W naszym Centrum Szkoleniowym dla Lekarzy prowadzimy szkolenia o różnym stopniu zaawansowania. Na szkoleniu z trudnych przypadków i powikłań w medycynie estetycznej skupiamy się na osoczu i fibrynie bogatopłytkowej, mezoterapii i zabiegach kwasem hialuronowym.

Zaawansowane szkolenia dla lekarzy z trudnych przypadków i powikłań

Szkolenia dla lekarzy z medycyny estetycznej, które prowadzimy w naszym Centrum Szkoleniowym, składają się z trzech części – teoretycznej, praktycznej i warsztatowej. Na szkoleniach z trudnych przypadków i powikłań dużą uwagę poświęcamy procedurze zabiegowej, możliwych komplikacjach, przeciwwskazań i prawidłowej kwalifikacji pacjenta na zabieg. Lekarz specjalizujący się w zabiegach osoczem bogatopłytkowym i fibryną bogatopłytkową poznaje wszystkie aspekty związane z procedurą zabiegową. Parametry ustawień wirówki, różnorodne techniki iniekcyjne, technika masażu to elementy, w których specjalista medycyny estetycznej musi być biegły.

Dokładna znajomość całej procedury zabiegowej jest równie ważna, jak znajomość podstaw medycyny. Poznanie procesów powstawania powikłań pozwala na redukcję ryzyka ich wystąpienia do minimum. Nie mniej ważne są kompetencje interpersonalne – prawidłowo przeprowadzona rozmowa z pacjentem jest niezbędnym elementem pracy lekarza medycyny estetycznej. Po części teoretycznej szkolenia przeprowadzony zostaje pokaz, a następnie część warsztatowa, na której lekarze biorący udział w szkoleniu z trudnych przypadków zabiegowych w medycynie estetycznej przeprowadzają na modelkach zabiegi z osocza i fibryna bogatopłytkowej, a także mezoterapii i kwasu hialuronowego.