502 503 188

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystają mężczyźni w Polsce i jakim operacjom plastycznym najczęściej się poddają?

gru 4, 2018

Liczba wykonywanych zabiegów i operacji z zakresu medycyny estetycznej wzrasta z roku na rok. Od kilku lat obserwujemy rekordowe zainteresowanie nieinwazyjnymi zabiegami, jak i operacjami plastycznymi. Zainteresowanie to wzrosło w każdej grupie wiekowej u obu płci. Mężczyźni stanowią obecnie od 20 do 25% klientów gabinetów medycyny estetycznej i klinik chirurgii plastycznej. Z jakimi niedoskonałościami walczą mężczyźni w Polsce?  

Nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej dla panów

Większość zabiegów, na jakie decydują się kobiety, wykonuje się także u kobiet. Mężczyźni mają twardszą i bardziej odporną na procesy starzenia skórę, jednak gdy już zmarszczki i bruzdy się pojawią, najczęściej są bardziej widoczne niż u kobiet. Dlatego panowie coraz częściej postanawiają wygładzić cerę za pomocą botoksu, kwasu hialuronowego czy hydroksyapatytem wapnia. Równie chętnie mężczyźni pozbywają się przebarwień, popękanych naczynek czy rumieni, a coraz częściej panom przeszkadzają także blizny. Młodzi klienci udają się do gabinetów po pomoc w zakresie leczenia trądziku.  

Usuwanie zbędnego owłosienia oraz walka z wypadaniem włosów

Mężczyźni bardzo chętnie zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej celem usunięcia nadmiernego owłosienia. Najczęściej usuwają włosy z pleców i ramion, ale nogi i okolice intymne również coraz częściej poddawane są depilacji. Panowie częściej niż kobiety cierpią z powodu łysienia. Dzięki odpowiedniemu zabiegowi pacjenci nie tylko cieszą się bujniejszą czupryną, ale ich włosy rosną mocniejsze.  

Nadpotliwość i… rozstępy – mężczyźni też ich nie chcą!

Mężczyźni coraz większą uwagę przywiązują do wyglądu oraz do zdrowia. Coraz częściej chodzą do lekarzy, by rozpocząć leczenie, w efekcie którego będą wyglądać lepiej i lepiej się czuć. Nadpotliwość jest częstą i bardzo dokuczliwą dolegliwością. W zależności od stopnia problemu staramy się radzić sobie z nim we własnym zakresie, kąpiąc się i przebierając kilka razy dziennie oraz stosując specjalne kosmetyki. Te metody jednak rzadko kiedy są skuteczne – w najlepszym przypadku nieznacznie zmniejszają potliwość i dyskomfort. Nie warto się męczyć, skoro medycyna estetyczna przychodzi z pomocą. Podobnie jak blizny, mężczyznom coraz częściej przeszkadzają także rozstępy. Powstają one w okresie dojrzewania, gdy w krótkim czasie chłopcy bardzo szybko rosną. Rozstępy powstają także wskutek szybkiej zmiany masy ciała – gdy chudniemy lub nabieramy masy. Niewątpliwie nie są one estetyczne, o czym już dawno temu przekonały się kobiety, a coraz częściej uświadamiają to sobie panowie. Zabiegi medycyny estetycznej skutecznie usuwają nawet te stare, białe rozstępy – z czym nie mają szansy poradzić sobie nawet najlepsze kosmetyki.  

Operacje plastyczne mężczyzn – liposukcja, poprawa nosa i uszu oraz walka z ginekomastią

Ginekomastia, czyli powiększone piersi u mężczyzny to problem bardzo wstydliwy – zarówno dla chłopców w wieku dojrzewania, jak i dla dorosłych mężczyzn. Jeśli powiększone piersi są wynikiem zbierania się tkanki tłuszczowej w okolicach brodawek, zabieg polega na odessaniu tłuszczu. W przypadku, gdy na badaniach wykryte zostają gruczoły, należy je operacyjnie usunąć. Liposukcja, czyli usuwanie nadmiaru tłuszczu, to zabieg, który jeszcze do niedawna kojarzony był jedynie z kobietami. Okazuje się, że coraz więcej mężczyzn postanawia pomóc swojej urodzie właśnie poprzez odessanie tłuszczu z wybranych partii ciała. Jednak do częstszych ingerencji w urodę należą korekta małżowiny usznej i korekta nosa. Do gabinetów medycyny estetycznej trafia najwięcej panów w przedziale wiekowym 35-50 lat. Ci starsi dość często poprawiają opadające górne powieki, które z wiekiem zaczynają coraz bardziej opadać, utrudniając patrzenie w monitor, czytanie czy prowadzenie samochodu. Chcąc dobrze widzieć, muszą ciągle pracować brwiami, a to z kolei nie tylko jest uciążliwe, ale nawet i niebezpieczne – niekiedy prowadzi do nadciśnienia. Trendy wyraźnie pokazują, że zainteresowanie medycyną estetyczną wzrasta u mężczyzn jeszcze szybciej niż u kobiet. Statystyki pną się do góry, mężczyźni nie tylko coraz częściej sprawdzają możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna. Stają się także regularnymi Klientami gabinetów i klinik medycyny estetycznej, są także coraz bardziej otwarci na różne zabiegi. Chętnie sprawdzają także nowinki, są ciekawi nowych technologii i coraz bardziej doceniają branżę beauty, do której medycynę estetyczną zaliczamy.

Kontakt

Dofinansowanie: 731 008 633

Adres

ul.Wolność 2, 01-018 Warszawa