502 503 188

Wiosna to najlepszy czas na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej. Po zimie nasza cera często jest zmęczona, szara i wiotka. Czujemy, że mimo naszych starań, skóra na twarzy i na całym ciele straciła swoją witalność. Odpowiedzialna może być za to cięższa dieta, z mniejszą ilością warzyw i owoców, a przede wszystkim suche powietrze wewnątrz budynków i zanieczyszczone powietrze smogiem na zewnątrz. Dowiedz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać właśnie wiosną.

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej najlepiej wykonywać wiosną?

Zmatowiała i szara cera to efekt wystawiania skóry na niełatwe warunki atmosferyczne. Mróz, zimny wiatr, klimatyzacja, ogrzewanie, smog – to wszystko sprawia, że nasza cera po kilku miesiącach potrzebuje dodatkowego wsparcia. Mimo że zimy w ostatnich latach są dla nas dość łaskawe, z ogrzewania i klimatyzacji nie możemy zrezygnować. Nie brakuje także wietrznych dni, w trakcie których nasza skóra cierpi najbardziej, a wciąż pogarszający się stan powietrza zimą również utrudnia naszej skórze regenerację.

Zimą zmienia się również nasza dieta. Nawet starając się prowadzić zdrowy styl życia, nie unikniemy spożywania nieco cięższych, bardziej sycących posiłków. Warto więc zwrócić uwagę, by w naszym codziennym menu nie zabrakło owoców i warzyw – możemy jeść również mrożonki, które jakością niewiele ustępują świeżym warzywom i owocom sezonowym. Zadbajmy również o ruch, także ten na świeżym powietrzu. Podczas joggingu czy spaceru po parku czy lesie nasz organizm, w tym skóra, lepiej się dotlenia. Jeśli trenujemy głównie w domu, starajmy się ćwiczyć przy otwartym oknie.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu kosmetycznym, upewnijmy się, czy po wyjściu z gabinetu nie będziemy musieli unikać promieni UV. Jeśli tak, taki zabieg najlepiej wykonać właśnie wczesną wiosną, kiedy słońce nie świeci jeszcze tak długo i z taką intensywnością. A ponieważ często wymagają one kilku powtórzeń, najlepsze efekty osiągniemy właśnie na początku lata.

Mikrodermabrazja – odwilż dla zmęczonej skóry

Po zimie pielęgnację skóry trzeba rozpocząć od oczyszczania i złuszczania martwego naskórka. Wśród wielu metod, które pomagają złuszczyć martwe komórki skóry, wyróżnić należy mikrodermabrazję. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, do którego wykorzystuje się różne głowice. Osobom z rozszerzonymi porami zaleca się mikrodermabrazję korundową z wykorzystaniem końcówki z kryształkami glinu. U osób ze skórą wrażliwą stosuje się mikrodermabrazję diamentową, a kobiety po czterdziestym roku życia chętnie decydują się na mikrodermabrazję tlenową, którą wykonuje się tlenem po wysokim ciśnieniem, dotleniając skórę, wygładzając ją i odżywiając.

Peeling chemiczny i kawitacyjny

Innym sposobem na pozbycie się martwego naskórka jest zastosowanie peelingu chemicznego. W zależności od stanu skóry, peeling chemiczny wykonuje się jednym z kilkunastu kwasów, np. kwas BHA, AHA, TCA, kwas glikolowy i inne. Zaletą peelingu chemicznego jest możliwość dokładnego dostosowania preparatu do typu cery. U pacjentek z cerą tłustą wykonuje się najczęściej peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu BHA, trądzik zwalczany jest za pomocą kwasu TCA, a u osób z cerą suchą wykonywany jest peeling kwasem AHA. Podczas peelingu chemicznego nie tylko usuwamy martwe komórki naskórka, ale także walczymy z problemami skórnymi.

Jeszcze innym rodzajem zabiegu złuszczającego martwy naskórek, jest peeling kawitacyjny. Jego działanie opiera się o ultradźwięki, które nie tylko usuwają martwe komórki, ale także masują skórę, wygładzają zmarszczki, poprawiają jej napięcie i poprawiają koloryt. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom z niedoskonałościami – zaskórnikami, wągrami, trądzikiem pospolitym, a nawet trądzikiem różowatym.

Mezoterapia igłowa – odżywienie skóry po zimie

Po dogłębnym oczyszczaniu skóry należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Biorewitalizację skóry na wiosnę warto przeprowadzić w profesjonalnym salonie kosmetycznym, a najlepiej gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi należy oczywiście połączyć z domową, codzienną pielęgnacją skóry.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów rewitalizujących skórę jest mezoterapia igłowa. Podczas zabiegu za pomocą mikroigieł pod skórę wprowadzany jest odżywczy koktajl, w skład którego może wchodzić kwas hialuronowy, kompleks witamin (A, C, E), a także ekstrakty roślin, takich jak algi, zielona herbata i inne. Alergicy chętnie decydują się na mezoterapię igłową z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze, które pobierane jest od pacjenta tuż przed wstrzyknięciem, zawiera komórki macierzyste, które znacząco przyspieszają regenerację komórek skóry na każdym poziomie. Skóra po takim zabiegu staje się gładsza, sprężysta, zredukowane zostają zmarszczki, przebarwienia, poprawia się także owal twarzy.

Laserowe zamykanie naczynek

Osoby ze skórą naczynkową właśnie wiosną powinny zdecydować się na laserowe zamykanie naczynek. Po zabiegu laserem CO2 skórę musimy chronić przed działaniem promieni słonecznych, podobnie jak po peelingu chemicznym, kawitacyjnym czy mikrodermabrazji. Laser wykorzystywany jest nie tylko do zamykania naczynek, ale również do usuwania przebarwień i blizn.

Na pierwszej wizycie lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad, by poznać oczekiwania pacjenta oraz bada stan skóry, by jak najlepiej dobrać terapię. Na tej wizycie należy dopytać lekarza o wszystkie szczegóły – zastosowanie się do wszystkich zaleceń jest konieczne, by zabieg przyniósł oczekiwany efekt. Nieinwazyjne, bezpieczne i skuteczne terapie przyspieszają regenerację skóry po zimie, byśmy przez kolejne miesiące mogli cieszyć się nieskazitelną cerą.